586,075 active members*
4,075 visitors online*
Register for free
Login
Results 1 to 16 of 16
  1. #1
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    0

    Hello from Serbia

    Hello to all in the Europe Club house from Serbia.
    I made cnc router 1000*600*240 mm but i still learning about cnc machinery.

  2. #2
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    56

    Dobro dosao iz SRB...

    Welcome to this forum, zemljace! Bilo sta da te interesuje o CNC, neko ce ti odgovoriti bez ustrucavanja, kao sto vidis cak i po - naski!

    Pozdrav....:cheers:

  3. #3
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    0
    Quote Originally Posted by GD&T View Post
    Welcome to this forum, zemljace! Bilo sta da te interesuje o CNC, neko ce ti odgovoriti bez ustrucavanja, kao sto vidis cak i po - naski!

    Pozdrav....:cheers:
    Hvala na dobrodoslici.A po naski nekako i najbolje kad se odgovori.
    Znam da ima ljudi spremnih da pomognu tako da i ja zelim isto pomoci kome sta mogu.
    Pozdrav i ziv bio!

  4. #4
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    56

    Hello again....

    Hvala na brzom javljanju, silver bullet!

    Prijatno mi je kad naidjem na nekog od 'nasih' da se oglasi na ovom forumu i ako vrlo retko, tim pre, po pitanju CNC tech. Do sada jedino sam nailazio na pitanja u vezi CNC Routers za obradu drveta i plastike dok niko se ne oglasava iz metalopreradjivacke radinosti(?!)

    Siguran sam da za to postoje 'opravdani razlozi' medju kojima, sto se odnosi na metaloprer. industriju u SRB, vise nema sto je nekad bilo (bar sto se da procitati preko neta).

    U svakom slucaju, drago mi da vidim da ise pak nesto radi sa CNC u mom - starom komsiluku.

    Pozdrav i srecno sa daljim radom na projektu!:wave:

  5. #5
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    0
    Kao sto si i rekao vec sretao si se sa ljudima koji su pravili rutere ili kupovali da bi obradjivali drvo i jos neke materijale, pa tako i ja medju njima.
    Nadam se da cu imati prilike u neko skorije vreme da dobavim neku masinu za obradu metala jer to naravno otvara sirok spektar mogucnosti novih.
    Sto se tice posla ko ume i zna da radi on ce da radi pored svih teskoca, treba samo volje i znanja ali gde je volja prisutna tu je sve moguce.
    Ja sam svojom masinom zadovoljan uskoro ce biti gotova i 4 osa pa polako udarnicki napred.
    Mnogo vise Srbin kuka nego li sto radi pa posle trazi raznorazna opravdanja i uvek je kriv neko treci.
    I naravno mnogo mi je drago sto se i meni javio neko nas da mogu lepo i bez prevodilaca raznih da komuniciram.
    Veliki pozdrav iz Srbije.

  6. #6
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    56

    @silver bullet

    Ja sam solidno upoznat sa CNC iz proizvodnog masinstva (VMC-Hass, Fadal, etc.), a mogu se pozabaviti i iz druge oblasti preko neta, pa ako ti mogu nesto odgovoriti 'po naski' pitaj ovde ili na; [email protected]

    Pozdrav....

  7. #7
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13
    Pozdrav dobri ljudi! Lepo je pročitati nešto na srpskom na ovom forumu Ja trenutno radim na Siemensovim 810D i 840D jedinicama prikačenim na stare Forest i Drop&Rain mašine.
    Nego, može li mi neko pojasniti FANUC jedinice?

  8. #8
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    56

    @HaD87

    Quote Originally Posted by HaD87 View Post
    Pozdrav dobri ljudi! Lepo je pročitati nešto na srpskom na ovom forumu Ja trenutno radim na Siemensovim 810D i 840D jedinicama prikačenim na stare Forest i Drop&Rain mašine.
    Nego, može li mi neko pojasniti FANUC jedinice?
    Nije mi konkretno jasno sta te interesuje, zemljace, pa ako mozes pojasni preko ovog sajta ili mi se javi na; [email protected].

    Pozdrav...:cheers:

  9. #9
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13
    Iskreno, nikada nisam radio na nekoj drugoj platformi osim Siemensa. A po oglasima se često pominje FANUC. Pa me zanima kakve su jedinice, koliko se razlikuju od Siemensa? Pokušao sam da nađem neki user manual za bilo koju FANUC jedinicu, ali bezuspešno...

    Pozdrav

  10. #10
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    56

    Here we go, one more time!

    I ako mi je jos uvek nejasno sta se podrazumeva pod "jedinica" (pretpostavljam da se radi o upravljackom sistemu, tj programskom formatu na bazi G & M Codes?!) te iz tog razlog prilazem ti ove links koji definisu razlike medju nekoliko sistema.

    Ukoliko to nije "to" sto te interesuje, moraces malo vise navesti o cemu se radi...

    2.5.5. Proizvo

    skripta CNC -Blazevic

  11. #11
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13
    Upravo to što si mi poslao! HVALA! :cheers: Da, mislio sam na razlike u upravljačkim sistemima.

  12. #12
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    56

    Confused...

    "Pa me zanima kakve su jedinice..." Ako bi mogao da pojasnis sta se podrazumeva pod "jedinice", tj. dali se radi o razlici u programskom formatu ili op. systemu mozda bi ti mogao pribliznije odgovoriti(?!)

    U medjuvremenu mozda ces naci odgovor na pitanje u ovom linku: http://tinyurl.com/d8b5p38

  13. #13
    E, pa zdravo narode ajd da i ja nesto dodam:
    Imam solidno iskustvo u odrzavanju CNC metalskih masina baziranih na FANUC upravljanjima, a posedujem i radionicu s 5 masina, dva struga i 3 glodalice - obradna centra.
    Nesto dokumentacije sam skenirao, i rado cu Vam poslati ( ako cete citati )
    Pozdrav iz NS

  14. #14
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    56

    Hi Djole

    I ako dosta retko, lepo je naici na nekog na ovom forumu sa komentarom 'po naski' iz cega mi se namece pitanje dali je ta retkost zbog prezauzetosti sa poslom, nedovoljna prisutnost CNC tech. u SRB, ili proizvodnja ide bez problema (sto na zalost nije slucaj u ovom mom sadasnjem komsiluku)?

    Bilo kako da je - srecna radnja!:cheers:

  15. #15
    Paa mislim da ne oskudevamo u problemima ovde.
    Iako nema mnogo masina, velika je sarolikost a postoji obilje likova koji se ponasaju po fazonu velike tajne malih majstora, zatim nedostatak vremena i jezicka barijera su verovatno razlozi neaktivnosti na forumima.
    Pozdrav svima i sve najbolje
    naravno moze pivo.

  16. #16
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    56

    @nsdjole

    "naravno moze pivo." Moze, Djole moze..., kad prolazis kroz Nashvile, samo javi (a pored piva moze i Jack Daniel's Old No.7 brand)! :wave:

Similar Threads

  1. Is anybody out there from Serbia?
    By GD&T in forum European Club House
    Replies: 5
    Last Post: 04-04-2011, 03:22 AM
  2. Hello from Serbia!
    By therion_339 in forum European Club House
    Replies: 10
    Last Post: 12-24-2009, 04:01 AM

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •